Krzesełka schodowe - serwisowanie i naprawa

Krzesełka schodowe są niemal niezawodne w trakcie użytkowania, ale jak każde urządzenie zgodnie z zaleceniami producenta oraz wymaganiami Urzędu Dozoru Technicznego, muszą być regularnie serwisowane. Dzięki okresowym przeglądom, technicy podczas sprawdzania wszystkich czujników i innych podzespołów urządzenia są w stanie wykryć usterki na wczesnym etapie. Dokręcenie elementu, który obluzował się w trakcie eksploatacji trwa chwilę i nie generuje wysokich kosztów, a może zapobiec poważniejszym uszkodzeniom np, płyty głównej, która jest odpowiedzialna za sterowanie całym urządzeniem i której wymiana/naprawa może kosztować nawet 1000 zł.
Równie ważne jak serwisowanie jest korzystanie z urządzenia zgodnie instrukcją obsługi. Przede wszystkim dbanie o to, aby ładowarka była cały czas podłączona do prądu. Dzięki temu akumulatory żelowe doładowują się po każdym użyciu krzesełka i zachowują swoją sprawność o wiele dłużej, niż w przypadku odłączania zasilania w celu pozornych oszczędności. Pozornych, ponieważ takie działanie spowoduje konieczność wcześniejszej wymiany akumulatorów na nowe.
Utrzymanie toru jezdnego w odpowiednim stanie jest również bardzo ważne. Zalegający kurz, sierść zwierząt czy inne zanieczyszczenia mogą spowodować poważne uszkodzenie silnika a tym samym generować niepotrzebne koszty. Tak jak dbamy o samochód, poddajemy go okresowym przeglądom technicznym, tak samo musimy dbać o krzesełko schodowe, aby służyło bezawaryjnie przez długie lata.